за нас

Dongguan Чи Шинг машини копродукции, Ltd е основана и развиен брзо во средината на 1970-тите. Со цел да се намалат трошоците и да истражуваат повеќе пазарот, Dongguan Chi Shing Machinery Co, Ltd Постави фабрика во светска фабрика - Донггуан Гуангдонг покраината. Опфаќа 12, 000 метри квадратни. Првиот и само еден производител на машини за ватирање во Кина во тоа време. Со својата напредна технологија, уникатен дизајн и сега Chishing обезбеди водечка позиција во индустријата за ватирање. Во моментов компанијата има огромна вертикална мелење машина, хоризонтална мелење машина, струг и така натаму. Исто така, имаме увезена напредна ЦПУ нумеричка контрола за мелење машина. Во меѓувреме, имаме R & amp; D 4 метри нумеричка контрола машина за мелење; Го подобри нашиот квалитет на производот и ги зголеми моделите на машините. Производите вклучуваат машина за дигитални контролни валани од 64 инчи, 110 инчи и 128инч. 64inch, машина за ватирање на механички модел од 94 инчи. Со стандардизиран менаџмент, изобилство технологија, моќност, напредна технологија на производство, компанијата ја проширува својата мрежа за продажба низ целата земја Африка, југоисточни земји, делува скоро низ целиот свет. Нашите корисници во странство од 2000 година продолжуваат да растат. Компанијата никогаш нема да биде задоволна додека се додворува подобро. За да постигне најзадоволителни производи, компанијата секогаш се стреми кон најдобар квалитет, најповолна цена и најдобра услуга со најбрза брзина за да добие повеќе корисници. Компанијата ќе продолжи да се подобрува за да го постигне најдоброто и да ги постави канцелариите по многу продажни канцеларии во многу централни градови во Кина. Како што се Пекинг, Кога, Ханг ouоу, Шиши, Шенгјанг и Нантонг и др. Со стабилниот развој на извозниот бизнис, нашите производи се извезуваат во САД, Европа, Јужна Америка, Југо-источна Азија.

Гледај Повеќе

Вести

Производители на дигитални контроли за ватирање и машини за везење Иновативна технологија ЦПУ нога за притискање

Новоразвиениот дигитален управувач за ватирање и везење машина за притискање на стапалото може да го прилагоди ударот на ногата на притискачот на иглата во согласност со карактеристиките на ткаенината или барањата на ременот на верзијата и да ја смени високата и ниската позиција на ногата на притискачот на најниската точка, а со тоа прилагодување на времето и силата на притискање за да се спречи тресењето на материјалот за време на везење. Квалитетот на везот е постабилен, а кршењето на конецот е значително намалено.


HD дисплеј и решение за контрола на компјутеризирани sequins машина за вез за ватиран во Кина

Во 70-тите и 80-тите години на минатиот век, обичните луѓе сметаа дека часовниците, телевизорите и машините за шиење се „трите основни парчиња“. Традиционалните машини за шиење во домаќинството беа беснее, а шиењето стана вештина за жените во тоа време. Во денешно време, трговски центри за облека и разни платформи за електронска трговија низ целиот свет ги задоволуваат дневните потреби на луѓето. Традицијата за купување ткаенини за облека повеќе не постои. Машината за шиење постепено исчезна од семејството и стана ексклузивна опрема на фабриката. Со цел да се подобри ефикасноста и продуктивноста, фабриките често комбинираат два или повеќе процеси на една машина, создавајќи многу везови или компјутерски машини за везење ватирани светки за масовно производство.


Производители на дигитални контроли за ватирање и машини за везење, детално објаснување на технологијата на нога за притискање на ЦПУ на компјутерска машина за везење

За прилагодување на долниот мртв центар на притискачот, секој чекор може да се промени во зависност од ситуацијата. Дизајнерската карактеристика на нога за притискање на ЦПУ е да се подобри квалитетот на производството, а стандардизацијата на производството на везови е поефикасна!


Историја на компјутерски везови за вез за ватирање во Кина

Компјутеризираната машина за вез за јорганчиња е текстилна машина што се користи за шиење на линеарни обрасци на површината на душеци, покривки и јоргани. Машините за ватирање што се користат за шиење на јорган можат да се поделат на прави машини за ватирање и компјутеризирани машини за ватирање според бројот на игли и модели на шиење. Многу луѓе го користат без да ја знаат нејзината историја во Кина. Компјутеризираната машина за везови со јорганчиња со прсти првично потекнува од Европа и е развиена од машина за шиење со една игла. Со цел да се задоволат потребите на ватирање на релативно големи предмети, како што се душеци и навлаки за душеци, беше измислена машината за ватирање со повеќе игли. По долгорочен развој, ватирање Машината за шиење помина низ механичка машина за ватирање, машина за ватирање со низок ранг ЦНЦ и се разви во сегашна машина за ватирање со релативно висока класа. Тековната машина за ватирање е претежно поделена на компјутерска машина за ватирање без игла, и компјутерот има машина за ватирање со повеќе игли со шатл, машина за вез за ватирање со повеќе глави и разни спецификации.


Компјутеризирана светкава машина за вез за ватирање во Кина, правејќи вештини за вкрстување

Обична нишка за вез од полиестер и вискоза од 40wt (еквивалентно на 120D) е многу погодна за компјутерски машини за везови со јоргани за вези со крзно бод. Треба да имате само доволно бои, бидејќи вкрстениот бод обично има 3 до 4 градиентни бои во системот за бои за да ги создадете потребните ефекти на светло и сенка. Ако имате подебела памучна нишка во машина, како 30wt (еквивалентно на 150D), вреди да се обидете да користите густина од 14CT (памучната нишка од 16CT и 18CT изгледа премногу обемна). Треба да се има на ум дека памучната нишка лесно се крши, што ќе ви донесе неволја, но е навистина убава.


Постои еден вид машина за везење наречена производители на дигитално контролно ватирање и машини за везење во Кина

Персоналот за поправка внимателно провери дали нема краток спој помеѓу 9-пинските сигнални жици и нема феномен на триење на случајот. Подоцна, слушнав како операторот вели дека машината секогаш користела игли, но неодамна, поради промена на нарачките со повеќе бои, имаше чести лажни аларми. Затоа, персоналот за одржување ја измери напредната и обратната отпорност на иглата и другите сигнали на иглата и откри дека едната група има абнормален отпор. Во теорија, не треба да се напојува бидејќи има диоди изолирани и паралелно поврзани. Вклучете ги сите глави на машината за тестирање и конечно откривте дека има сигнална линија од главата бр. 8 на машината што падна, само на јавна нога, па кога машината работи вибрирачки, понекогаш нема контакт, понекогаш контакт и се појавуваат неправилни лажни аларми.


Предлози за купување на CS64 дигитална контролна облека што прави машина за повеќекратно ватирање машина

Што треба да се направи за секојдневно одржување на машината за ватирање на компјутер. Влегувајќи во врвната сезона на производство, луѓето за домашен текстил користат компјутерско ватирање за да произведат домашен текстил со полна брзина. Се зголемува оптоварувањето на производството на компјутерски машини за ватирање, што е од суштинско значење за секојдневното одржување на CS64 дигиталната контролна облека што прави машински машини со повеќе ѓубре за ватирање. Како да ги одржуваме?


Висока продуктивност, ватирање и везови може да се заврши во исто време-компјутеризирана секвенци машина за везење ватиран

Компјутеризираната машина за везење со ватикани лажици може да го обработи целиот тек на ткаенината до крајот наеднаш, без претходно да се изврши сечење, спојување, склопување, склопување и расклопување на обработената ткаенина. Откако ќе се вчита целата ролна на ткаенината, машината автоматски ја испраќа ткаенината до работната површина со игла. Суровините влегуваат од задниот дел, а готовиот производ излегува од напред, работејќи во бесконечна јамка. Особено, тој ги исполнува бараните барања на клиентите за никакви споеви и празнини помеѓу обработените ткаенини.


Гледај Повеќе